Великопісні реколекції в нашій парафії

В неділю розпочались в нашій парафії Великопісні Реколекції. Реколекції  тривали з 5 по 7 березня 2017р.

Проводив реколекції бр. Блажей Суска, Кустош Кустодії Братів Капуцинів України та Росії.

Цей час призначений, щоб підготувати нас до покаяння, змінити нашу свідомість, щоб ми могли після скороминучих днів посту вповні тішитись і радіти з Воскресіння Господнього!

Від неділі до вівторка брали участь у реколекціях численні парафіяни і симпатики костелу св. Антонія.

В неділю роздумували над спокусами. Коли дивимось на Адама і Єву, то бачимо своє життя обтяжене гріхом. В нас є те, що називаємо первородним гріхом. Тому церква нам сьогодні показує приклад Ісуса, який нам вказує на дорогу виходу з цих спокус. Ісус у цій боротьбі відвертає гріх перших людей. Новий Адам обороняється Словом Божим, яке є його зброєю у зустрічі зі спокусником. Написано отже: “Чоловік житиме не самим хлібом, а кожним словом, що виходить з уст Божих” (Мт 4, 4), “Не будеш спокушати Господа, Бога твого” (Мт 4, 7б), “Господу, Богу твоєму, поклонишся і йому єдиному будеш служити” (Мт 4, 10б). Перемога отже, є почути і прийняти Слово Боже.

В понеділок роздумували над закликом Бога до святості. “Святими ви мусите бути, бо Я – святий, Господь, Бог ваш” (Лев19, 1).  І що це означає бути святими: “Не крадіть, не брешіть, не ошукуйте один одного…” (Лев19, 11). Не людина, і навіть не святі окреслили ідеал святості, а Бог дав людині як обов’язок.

“Ось тепер – час сприятливий, ось тепер – день спасіння” (2 Кор 6, 2б). Ось тепер сприятливий час: Великий піст, ці реколекції. Тепер день спасіння. Тобто тут і зараз. Щоб зустріти Ісуса в своєму житті, щоб побачити Його повний любові погляд, щоб ця зустріч змінила мою ментальність. Щоб моє життя після цієї зустрічі повністю перемінилось. Ми стаємо християнами не від народження, а від часу особистої зустрічі з живим Богом.

“Будьте святими як Бог є святий. І не бійтесь” – чули заклик Бога через  бр.Блажея.

У вівторок Ісус у своєму слові навчає апостолів молитви. Говорить: “Молячись, не говоріть багато, як ті язичники, бо думають, що завдяки своїй багатомовності будуть вислухані. Отже, не уподібнюйтесь їм, бо ваш Отець знає, чого потребуєте, перш ніж ви попросите в Нього” (Мт 6, 7-8).

На молитві важливо не лише говорити, але більш важливо вміти слухати. Тому як молишся, говори: Отче наш. Він знає тебе, знає твоє серце. Знає, що ти шукаєш любові. А Бог є любов. І Він дасть її тобі.

Тому коли ми будучи грішниками, вміємо давати добрі речі своїм дітям, то Бог дасть нам любов. Але треба знати свого Отця. Що він є любов’ю. Щоб не шукати цієї любові в інших місцях, в інших людях.

Хочемо подякувати бр. Блажею за чудові реколекційні проповіді і служіння в часі реколекцій!

Зміцнені і оновлені духовно в часі цих реколекцій, триваймо в покорі і чистоті серця перед Богом – віднаходячи Його близькість.