День Святого Миколая: велика радість маленьких християн

6 грудня Римо-Католицька церква вшановує святого Миколая Чудотворця, покровителя воїнів, рибалок, мореплавців, пекарів, паломників незаміжніх, наречених, самотніх жінок, але, насамперед, дітей.

Відтак упродовж 5-6 грудня, близько 200 юних християн з парафії святого Антонія з Падуї також отримали подарунки від святого.

20151205_124054

Такі урочистості уже стали традиційними для парафії, адже проводяться при храмі щороку. Особливо тішить те, що кількість малих християн невпинно зростає. Вони разом з дорослими беруть активну участь в Богослужіннях та духовному житті Церкви, а також відвідують польсько- та україномовні уроки катехизації.

Тож, насамперед, подарунки отримали діти, котрі тими днями були присутні на уроках релігії. Це стало для них гарним заохоченням та винагородою за навчання.

Особливо вражаючим свято стало для першо- та другокласників. Адже святий Миколай відвідав їх несподівано.

«Коли почувся стук, діти подумали, що це хтось сторонній, – поділилася враженнями сестра Боґна Столярчик, котра саме проводила урок. – Однак коли двері відчинилися і вони побачили Миколая, у класі запанувала суцільна тиша. Адже для них прихід такого гостя став справжнім сюрпризом. Під час зустрічі Миколай цікавився у дітей відвідуванням занять, переглядав зошити, розпитував про домашні обов’язки, вподобання та захоплення. Різок не приніс нікому. Однак злегка міг торкнутись своєю патерицею. А дехто навіть удостоївся честі потримати її у руках».

Миколай активно залучав дітей до участі, шукаючи помічників, котрі б допомогли тримати мішок та виймати з нього подарунки. Це неабияк потішило юних християн.

Однак гостинці від небесного гостя отримали не лише школярі, а й зовсім маленькі  парафіяни, віком від півтора рочку, котрі щойно вчаться любити та пізнавати цей світ.

До речі, помічниками святого Миколая зголосилися стати і юнаки та дівчата з Польщі. Вони привезли до Львівського храму святого Антонія спеціально приготовані подарунки та роздавали їх перед входом дітям, присутнім на Богослужінні.

Без сумніву, День святого Миколая став часом радості. «Насамперед, це свято вчить дітей добру і вмінню дарувати це добро іншим. Часом не важливою, якою є вартість або значимість подарунка: вони можуть бути більшими або меншими… Однак важливо, щоб діти їх отримували і вміли поділитися з іншими. Можливо, ми колись навіть організуємо таку акцію, щоб діти могли поділитися подарунками, які отримали у День святого Миколая з тими, хто виховується у бідних чи малозабезпечених родинах», – зазначила сестра Боґна.

Зі свого боку о. Христофор Пельц зауважив: «Діти повинні відчувати прихильність дорослих, котрі дарують їм не лише матеріальні подарунки, а й свою любов. Згодом, натхнені таким прикладом вони самі даруватимуть душевне тепло та милосердя іншим. Навчаться бути для них справжнім даром. Це дуже гарний жест любові».

Звісно, проведення такого свята було б неможливим без ініціативи та активної участі настоятеля храму святого Антонія о. Владислава Лізуна. Для нього щасливі очі дітей стали найбільшим і найбажанішим подарунком.

«Святий Миколай традиційно приходив до найбідніших дітей, котрі потребували допомоги. Однак згодом, так склалося у християнському світі, що подарунки від нього почали отримувати й інші діти. Ми, францисканці, опікуємося храмом святого Антонія з 1991 року. І саме з цього часу дбаємо, аби усі юні християни могли отримувати подарунки. Адже усі – діти Одного Бога. Вони є новим поколінням про яке ми повинні піклуватися. Також маємо пам’ятати і про старших, котрі зуміли зберегти і передати все те, що є найкращим у нашій традиції.

Для дітей, очевидно, це – велика радість, незалежно від того, що вони отримують: чи то забавки, чи солодощі… Святий Миколай повинен бути, перш за все, тією радістю і пошануванням Божого Дитятка в кожній найменшій особі, котра приходить до нашої парафії», – зауважив о. Владислав Лізун.

 

Дякуємо усім, хто радо погодився стати помічником святого Миколая та долучився до організації свята!