День Святості Життя

Сьогодні, 25 березня святкуємо Урочистість Благовіщення Господнього. В цей день також у всій католицькій церкві відзначається День Святості Життя. Що це означає? Які особливості цього Дня.
Його започаткування є відповіддю на заклик Святого Івана Павла II. У тексті енцикліки „Evangelium vitae”чуємо заклик щоб “державна, суспільна влада і громада задумалися над покладеною на них відповідальністю за охорону і повагу до людського життя, особливо найменших, найслабших людей і тих, які потребують допомоги інших.”
У цей день особливим чином не тільки дивимося на своє життя, що є великим даром Творця, але маємохорошу можливість піклуватися про життя найбільш беззахисних, зачатих, але ще не народжених дітей, яким загрожує знищення. В інтенції дитини, якій загрожує небезпека бути вбитоюв лоні матері, ми можемо розпочати Духовне Заступництво.
Під час Євхаристії бажаючі зможуть скласти обітниці, пов’язані з Духовним Заступництвом Зачатої Дитини. Воно полягає у щоденному, протягом 9 місяців, відмовлянні десятка однієї таємниці розарію і короткої спеціальної молитви в намірі дитини і її батьків.Хоча особа, яка вирішить духовно усиновити дитину, не знає ким є «її» дитина, а також не знає її імені, бо воно відоме лише Богові, проте своєю молитвою може її врятувати.
Будемо просити Господа, щоб підтримував пастирів Церкви, керівників держави і всіх нас у справі захисту життя в Україні. Робімо все можливе, щоб захистити життя. Можемо впливати: молитвою, дією, заохотою інших. Просімо особливої опіки Матері Божої у цій справі.
Текст щоденної молитви:
Господи Ісусе! Через заступництво Твоєї Матері, Марії,
яка породила Тебе з любов’ю, а також за заступництвом святого Йосипа,
котрий піклувався про Тебе після народження, прошу Тебе за це зачате дитя,
яке духовно приймаю, і якому загрожує небезпека вбивства.
Прошу, дай його батькам любов і відвагу, щоб стерегли його життя,
яке Ти Сам йому дав. Амінь.