Живий Вогонь

“Будь тим, ким ти маєш бути і ти принесеш вогонь у цей світ”

св. Катерина Сієнська

 

Хто миСпільнота «Живий вогонь» об’єднує осіб, котрі прагнуть наслідувати Ісуса Христа, бути чутливими до натхнення Святого Духа та виконувати волю Небесного Отця. Спільнота прагне практикувати та поширювати францисканську духовність, а також відчуває свою приналежність до всесвітнього католицького руху Віднови у Святому Дусі.

 %d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%b8%d0%b8%cc%86-%d0%b2%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bd%d1%8c
Наша історіяПочатком існування спільноти можна вважати серпень 2001 р. Б., саме з цього часу зустрічі спільноти відбуваються регулярно.

17 січня 2006 р. Б. з дозволу о. Олександра Литвинюка, тодішнього пароха парафії св. Антонія, відбулася перша зустріч спільноти в храмі. З того часу спільнота постійно діє на цій парафії.

З 15 по 17 грудня 2006 року відбувалися перші внутрішні реколекції спільноти у м. Сколе. Відтоді склалась традиція проводити реколекції для своїх членів принаймні один раз на рік.

Восени 2007 р. Б. у спільноті з’явилося нове служіння — євангелізація у в’язницях. Члени спільноти відвідали ув’язнених Городищенської виправної колонії №96, що поблизу Рівного. Від того часу зусиллями «Живого вогню» було здійснено близько 15 великих євангелізаційних заходів в різних установах виконання покарань України.

У лютому 2008 р. Б. разом з о. Петром Франківом спільнота розпочала курс «Альфа» для засуджених Личаківської виправної колонії №30 у м. Львові. Протягом п’яти років члени спільноти регулярно (1-2 рази на тиждень) відвідували ув’язнених цієї колонії.

28-30 березня 2008 р. Б. у м. Львові зусиллями «Живого вогню» та інших львівських спільнот вперше відбулася сесія Львівської філії Школи Християнського Життя та Євангелізації, в якій взяло участь 150 учасників, та була заснована львівська філія Школи. До сьогодні спільнота бере активну участь в організації та проведенні Школи у Львові.

Під духовним керівництвом о. Павла Одуя cпільнота «Живий вогонь» брала участь у проведенні Францисканських Зустрічей Молоді в Більшівцях у 2013 та 2014 р. Б.

У жовтні 2014 р. Б. розпочався тримісячний курс «Альфа» на парафії Матері Божої Неустанної помочі, який проводила спільнота «Живий вогонь». Участь у курсі, духовним опікуном якого був о. Микола Ліпітак, взяли більше 30 осіб.

1 березня 2015 р. у храмі святого Антонія у Львові відбулася перша зустріч євангелізаційного курсу «Альфа», яку організували «Живий вогонь» та молодіжна спільнота «Глорія» під духовним керівництвом о. Павло Одуя. У ній взяли участь близько 180 осіб різного віку. Для 50 випускників курсу, що забажали продовжувати зустрічі, було проведено двомісячний курс «Дорога до спільноти», який завершився в кінці липня 2015 р.

Cьогодні «Живий вогонь» у храмі є однією з найбільших парафіяльних спільнот, яка громадить осіб різного віку, професій, різного соціального статусу, але єдиних у прагненні любити Бога усім серцем.

 %d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%b8%d0%b8%cc%86-%d0%b2%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bd%d1%8c4

Цінності, якими живе спільнота:

• життя таїнствами: участь у недільній Літургії, а при можливості – щоденна участь у Літургії, часте прийняття Святого Причастя, щомісячна сповідь;

• особиста молитва (не менше 30 хв. в день);

• життя Словом (спільне та індивідуальне розважання над Святим Письмом);

• євангелізаційна активність;

• духовна формація;

• служіння (кожного члена спільноти заохочують до служіння в спільноті: ведення молитви чи домашньої групи, допомога в організації євангелізаційних курсів, спів, музика, технічні справи тощо);

• десятина (є цінністю, але не обов’язком).

 

Структура спільноти

Відповідальними за спільноту є: лідер – світська особа, яку обирає спільнота раз у два роки більшістю голосів дійсних членів та духовний опікун спільноти — священик (призначений Настоятелем), який піклується про вірність спільноти вченню Церкви.

Лідеру у виконанні його обов’язків по керівництву спільнотою допомагає Рада спільноти, яка обирається Лідером за згодою Духовного Опікуна. Лідер також призначає аніматорів домашніх груп.

На даний час лідером спільноти є Микола Самар, а духовним опікуном спільноти – о. Петро Франків.

 

Членство у спільноті

Членом спільноти «Живий вогонь» може бути особа, що досягла 16 років, за віросповіданням – католик (в окремих випадках приймаються і православні ), котра є практикуючим християнином, відчуває покликання служити Богу саме у цій спільноті. У члени спільноти приймається особа, котра протягом не менше одного року стабільно брала участь у зустрічах спільноти (загальних молитовних зустрічах і в зустрічах домашньої групи). Кожна особа, котра вступає у спільноту, складає на урочистій Літургії Присягу члена спільноти «Живий вогонь».

%d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%b8%d0%b8%cc%86-%d0%b2%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bd%d1%8c2

Зустрічі спільноти

Члени спільноти збираються двічі на тиждень: на загальній зустрічі та на зустрічі у малих (домашніх) групах.

Загальні зустрічі спільноти відбуваються щопонеділка о 19.30 у храмі св. Антонія. В програмі таких зустрічей є духовна наука, яку дає лідер спільноти, хтось зі служителів або відповідальний священик, а також молитва прослави, поєднана з піснями.

Як правило, в кожен останній понеділок місяця на загальній зустрічі спільноти відбувається спільнотна Літургія, яку служить Духовний Опікун.

Уся спільнота поділена на 7 малих груп: 2 групи подружніх пар, група прославлення, та 4 групи загального спрямування. Кожна група об’єднує близько 10 осіб. Зустрічі малих груп відбувається щосереди у вечірній час. Під час таких зустрічей члени груп разом читають Біблію, діляться своїм досвідом віри та вчаться будувати Божі відносини один з одним. Зустрічі у домашніх групах ведуть Аніматори груп.

 

Діяльність спільноти

• Спільнота «Живий вогонь» займається різноманітними служіннями:

• проводить євангелізаційні курси «Альфа»;

• організовує духовні заходи у в’язницях;

• бере участь у щорічних зустрічах молоді в Більшівцях;

• організовує та проводить реколекції для спільноти та «вікенди Святого Духа»;

• організовує та проводить нічні чування на парафії;

• бере участь в організації та проведенні Львівської філії Школи Християнського Життя та Євангелізації.

%d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%b8%d0%b8%cc%86-%d0%b2%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bd%d1%8c3

Погляд зсередини. «Живий вогонь» – це…

 

Микола: «… місце, де можу бути собою і дозволяти бути собою іншим. Тобто не тим, кого з себе хочу показати, а тим, ким я є насправді. А це означає, бути готовим відкрити перед іншими людьми як свої позитиви, так і негативи. Спільнота – особливе місце зустрічі з Богом в інших людях, які також Його шукають . Вони допомагають мені змінюватися, нагадують, що Бог мене любить».

 

Славко: «… гурт людей, з якими я можу йти разом за Богом, можу вільно ділитися своїм духовним життям. На яких я можу рівнятися. Яких я можу підтримувати, які підтримують мене у моєму духовному житті».

 

Іванка: «… місце, де можу вчитися будувати стосунки з людьми, маючи 99,9% певності, що ті люди мене зрозуміють. Принаймні, не відкинуть, якщо десь схиблю чи помилюся, бо вони знають, що у цьому світі Досконалим є Один. Тут вчуся приймати любов людей і давати її потребуючим».

 

Роман: «… це друзі в Бозі, люди, з якими можна разом і молитися, і їздити на відпочинок, ділитися проблемами, зростати творчо… особливі люди, з якими можна по-особливому бути».

 

Марія: «… для мене це місце зустрічі з Богом, коли тобі важко, особливо духовно. Колись на моє весілля не встигала підготувати букетики для гостей. А одна дівчина зі спільноти сама зателефонувала і запропонувала допомогу. Це мене духовно змінило. Спільнота – це люди, які рухаються в одному напрямку, маючи щось спільне між собою».

 

Марічка: «… це місце, де я можу відкрити себе людям не тільки з хорошої сторони, а й зізнатися у своїй грішності і не боятися, що зі мною більше ніхто не захоче спілкуватися. Навпаки, будуть більше любити за те, що я відкрита, щира…».

 

Іра: «… це місце, де пізнаю себе глибше через інших людей, бачу дію Бога в житті іншої людини і це підбадьорює».

 

Леся: «… це родина. В якийсь момент відчуваєш, що знаєш цих людей як своїх п’ять пальців, можеш передбачити їх вчинки, вгадати думки. Тому це ще й місце, де можу постійно відкривати наново красу людей, які поруч, їх особливість, цінність. Спільнота – це протилежність слова «розділяти», слова «сам». Думаю, сатана не хоче, щоб людина була в спільноті. Сатана хоче, щоб ми були самі, бо, коли ти сам, тобою легше заволодіти».

 

Ми у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/groups/alivefire/

https://www.vk/alivefire/

https://www.youtube.com/channel/UCDjistsA_yvOuI2mK5IKZTA

 

Контакти::

тел. 0973402223 Микола Самар

e-mail: livingfire.lviv@gmail.com