Молодь взяла участь у XXV Дієцезіальному Дні Молоді Києво-Житомирської дієцезії

Протягом 7-9 квітня 2017 р. у м. Житомирі уже традиційно на Вербну неділю відбувався Дієцезіальний день молоді Києво-Житомирської дієцезії РКЦ. Цьогоріч він був особливим – ювілейним XXV. Захід, як завжди, поєднав не лише молодь із різних куточків Києво-Житомирської дієцезії, а й молодих людей із усієї України. Масштабна молодіжна подія під гаслом «Що лиш скаже вам, – робіть!” охопила загалом понад 500 учасників. Долучилась до заходу також і молодь парафії cвятого Антонія на чолі з братом Едуардом Кавою OFM Conv.
Зустріч розпочалась урочистим внесенням основного символу світових Днів молоді – паломницького Хреста, а також ікони Божої Матері Горбулівської. Із вітальним словом до молоді звернувся єпископ-емерит Ян Пурвінський, який уже традиційно відкривав усі попередні Зустрічі молоді. Продовжила захід Хресна дорога, під час якої молоді люди мали змогу розважати таємницю страждання та смерті Ісуса Христа на основі текстів зі Світових Днів молоді. Завершальноюподією першого дня Зустрічі стала Свята Літургія, яку очолив Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Клаудіо Ґуджеротті.
Під час наступного дня Зустрічі молодь молилась, працювала в групах, брала участь в майстер-класах, слухала святковий концерт у літньому театрі «Ракушка», смакувала ювілейним тортом, йшла розарійною ходою вулицями м. Житомира до храму св. Софії, а також брала участь у Святій Месі під проводом єпископа Віталія Скомаровського, на завершення якої кожен учасник Зустрічі отримав з рук Єпископа символічну амфору як спогад про чудо в Кані Галілейській, де почувши слова Марії: “що лиш скаже вам – те й робіть” – слуги ризикнули і повірили в неможливе.
У Вербну неділю – останній день Зустрічі молоді – після ранкових молитов кількатисячна процесія вирушила від храму св. Йоана з Дуклі до катедрального храму св. Софії, на площі перед яким була звершена Свята Меса під проводом єпископа Віталія Скомаровського.
Цікавим було і те, що ювілейний XXV Дієцезіальний день молоді Києво-Житомирської дієцезії відвідали люди, які доклали чимало зусиль до проведення попередніх Днів молоді. Зокрема, прибув на захід о. Анджей Бафельтовський (ініціатор і відповідальний організатор першого Дієцезіального дня молоді), о. Олег Сартаков (автор низки гімнів різних зустрічей молоді) та низка інших.
Дорогою додому завдяки старанням брата Едуарда Кави OFM Conv молодь парафії Святого Антонія мала змогу відвідати Харитативний центр «Карітас-Спес-Олександрівка» у с. Олександрівка Житомирської обл., де у мальовничій місцевості на березі річки щороку відпочивають понад 500 дітей із різних парафій України, а також постійно проживають самотні люди похилого віку у Будинку св. Єлизавети.
Молодь парафії св. Антонія висловлює особливу подяку брату Едуарду Каві OFM Conv за зусилля і старання в організуванні перебування нас у м. Житомирі.