Свято Стрітення Господнього

2 лютого християни римсько-католицької Церкви святкують Стрітення Господнє. Відзначається свято на сороковий день від дня Різдва Христового. Є воно одним із найдавніших свят, яке почали відзначати у Єрусалимі вже у IV ст., а згодом і в західній Церкві.
Свято Стрітення Господнього нагадує вірним про принесення малого Ісуса до єрусалимського храму та здійснення Матір’ю Божою обряду очищення. Згідно із законом Старого Завіту кожного первородного хлопця у сороковий день після його народження батьки мали посвятити Господу. Також закон Старого Завіту зобов’язував кожну жінку, яка народила дитину, після днів очищення прийти до храму і скласти жертву: однорічне ягня або двоє голубів чи пару горлиць, як знак подяки Богові за потомство та очищення від гріхів. Так поступили Марія з Йосифом, принісши до єрусалимського храму маленького Ісуса. У святині їх зустрів старець Симеон, який за натхненням Святого Духа виголосив тоді пророцтво, називаючи Ісуса „світлом на просвіту поганам і славою Ізраїля”. Тому традиційно у свято Стрітення Господнього вірні приносять на Євхаристію свічки, які символізують Ісуса як „світло для світу”.
2 лютого римсько-католицька Церква відзначає День Богопосвяченого Життя, у особливий спосіб присвячений молитві за осіб, які віддали своє життя служінню Богові та людям у згромадженнях і орденах.
Цього року богопосвячені особи Львівської архідієцезії переживали цей особливий день вдячності за дар покликання до чернечого життя у Санктуарях Матері Божої Фатімської у Крисовичах (1 лютого) і бл. Марцеліни Даровської у Язлівці (3 лютого). Під час зустрічей мали місце: богослужіння перед Пресвятими Дарами, конференції, які виголосив до присутніх о. Едуард Кава OFM Conv, делегат провінціала Братів Францисканців в Україні та Св. Меси, які очолив отець інфулат Юзеф Павлічек, генеральний вікарій Митрополичої Курії.
1 лютого, напередодні Дня Богоповяченого Життя, у Сендзішові Малопольському відбувся похорон єпископа Станіслава Падевського OFM Cap, ординарія емерита Харківсько-Запорізької дієцезії, який протягом свого життя був для співбратів і вірних взірцем чистоти, убогості та послуху.
На похорон прибули Митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Перемишльський архієпископ Адам Шаль, єпископи, священики та богопосвячені особи зі Львова, України та Польщі.
Спершу всі зібралися у храмі капуцинів, де молилися за померлого. Тоді була звершена Євхаристія, яку очолив архієпископ Мечислав Мокшицький та відбулась процесія похорону до гробівця капуцинів.