Св. Франциск Ассізький – святий багатьох поколінь

4 жовтня римсько-католицька Церква у цілому світі вшановує пам’ять засновника Трьох Францисканських Орденів, святого багатьох поколінь – св. Франциска Ассізького.

Особливою в цей час є атмосфера у францисканських храмах. Вірні беруть участь у богослужінні переходу св. Франциска зі земного життя до слави неба, званому Transitus, тим самим маючи змогу нагадати біографію цього великого святого, та за його заступництвом просять у Бога про потрібну благодать для себе і своїх близьких.

У Львові цьогорічна урочистість св. Франциска розпочалась із  богослужіння Transitus. Його приготувала францисканська молодь разом із о. Славіком. Після роздумів над життям святого, читання уривку з написаного ним Листа до вірних, було зачитано опис смерті Серафимського Отця, а під кінець спільної молитви усі мали змогу вшанувати його реліквії.

Потім була звершена урочиста Євхаристія, яку очолив о. Петро, домініканець, і яку співслужили отці францисканці. Під час Св. Меси, у слові, скерованому до вірних, отець розповів про найважливіші чесноти, якими був обдарований св. Франциск та про їхнє значення, як у житті святого, так і в житті кожної людини.

Після спільної молитви всі розійшлись по своїх домівках, несучи найближчим „Мир і добро”, які так у своєму житті прагнув до кожного донести святий багатьох поколінь – св. Франциск Ассізький.