Трідуум в честь покровителя Львівської архідієцезії

У суботу, 9 вересня 2017 року, вулицями Львова пройшла урочиста процесія в честь бл. Якова Стрепи, францисканця, у минулому Галицько-Львівського архієпископа, сьогодні – покровителя Львівської архідієцезії та Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні.

Бл. Яків Стрепа народився у 1340 році. Будучи ще юнаком, він вступив до Ордену Братів Менших. За свого життя був ревним місіонером Русі. У 1385-1388 роках був настоятелем францисканського монастиря у Львові. У 1391 році Якова Стрепу було призначено Галицько-Львівським архієпископом. Яків був  прихильником внутрішнього реформування Церкви. Найбільшу увагу він приділяв підвищенню рівня пастирської праці. У своїй євангелізаційній та місійній діяльності відзначався особистою побожністю та ревністю. Помер 20 жовтня 1409 року. У 1790 році папа Пій VI зачислив його до лику блаженних.

Познайомитися ближче із постаттю бл. Якова Стрепи вірні та його шанувальники мали змогу на Месах під час Трідуум, яке тривало від середи до п’ятниці у францисканському храмі св. Антонія у Львові. Євхаристії звершував о. Станіслав Пенкала OFM Conv.

Під час проповідей кожен міг зачерпнути для себе щось цінне та поглибити свою віру.

Так у перший день Трідуум о. Станіслав представив бл. Якова Стрепу як вірного священика та ревного архієпископа, який протягом свого життя поширював культ Пресвятих Дарів, заснував багато парафій, таким чином навертаючи людей до Бога, і, водночас, як людину просту та покірну, відкриту на інших, яка стала слугою Ісуса та служила іншим людям.

Другий день Трідуум був присвячений місіонерству та його ролі у житті християнина. За словами проповідника, не лише священики, але всі християни покликані бути місіонерами, в першу чергу у тому місці, де живуть; покликані нести Євангеліє – Радісну Новину, нести любов і милосердя; покликані проголошувати надію, перемогу над злом, спасіння та ніколи не здаватися, не зважаючи на можливе нерозуміння.

Третій день Трідуум був присвячений Пресвятій Діві Марії, яку в своєму житті ревно шанував бл. Яків Стерпа. О. Станіслав представив Матір Божу як людину глибоко віруючу, вірну та войовничу, яка довіряла Богові; як Матір, яка вчить любити і бути милосердним.

Також щодня після Меси відбувалося богослужіння до бл. Якова Стрепи, а вірні мали змогу написати наміри, в яких молилися за його заступництвом та вшанувати реліквії блаженного.

Урочистості завершилися процесією з реліквіями бл. Якова Стрепи, яка пройшла вулицями Львова від храму св. Антонія до Кафедрального собору та Євхаристією, яку очолив єпископ Стефан Регмунт.

MD