Храмове свято в честь св. Антонія з Падуї

13 червня є особливим днем вшанування св. Антонія з Падуї, францисканця, знаного на весь світ великого святого та чудотворця. „Взірець Божої любові, апостол людських душ, лілія чистоти, могутній проповідник Євангелія”, – такими титулами нагороджений цей славний святий, до якого звертаються люди, просячи про допомогу в різних потребах.

Велика кількість вірних зі Львова та околиць зібралася 13 червня у Санктуарії св. Антонія, щоб подякувати Богові за отримані через заступництво святого ласки, і просити про його опіку та допомогу.

Перша святкова Євхаристія була звершена о 8.00 год. в костелі. Очолив її о. Станіслав Пенкала OFM Conv. Храм був наповнений вірними, які в цей особливий день, коли Церква згадує народження св. Антонія для неба, молячись за заступництвом святого, очікували на чудо. Проповідь теж була винятковою. О. Станіслав торкнувся питання чистоти як однієї з важливих християнських чеснот, говорив про те, наскільки легко зруйнувати все те, що людина будує і наскільки важко пізніше це все відновити.

Наступні Євхаристії о 12.00 і 18.00 год. були звершені у сквері біля храму. Очолив Св. Меси отець єпископ Едуард Кава OFM Conv, єпископ-помічник Львівської Архідієцезії, та співслужили настоятель храму св. Антонія о. Павло Одуй OFM Conv, Делегат Провінціала в Україні о. Станіслав Кава OFM Conv, о. Славомир Бистрий OFM Conv, Брати Францисканці з Більшівців і Борисполя, та священики з римсько-, і греко-католицьких парафій, які прибули на відпуст. Також на Урочистості були присутніми високопосадовці зі Львова та Польщі.

У слові, скерованому до вірних, Архіпастир, беручи за приклад повчання св. Антонія, торкнувся таких сфер нашого життя як серце, вуста та руки, і питання миру, – дуже актуальної теми сьогодні, – про який віруюча людина має дбати та нести його у ті місця, де перебуває.

Після Євхаристії о 12.00 год. відбулась процесія з участю богопосвячених осіб, дітей, міністрантів, вірних з хоругвами та фігурами святих, духового оркестру, гурту пісні та танцю „Weseli Lwowiacy”, усіх парафіян та шанувальників Санктуарію.

Після кожної Св. Меси мало місце вшановування реліквій св. Антонія, освячували лілії, а кожен, хто прибув на Урочистість, отримав освячену булку.

Також цього дня відбулась молитовна зустріч із с. Ліджі Пайяпілі зі Згромадження Святого Йосифа де Сен-Марк, під час якої вірні молилися при виставлених Пресвятих Дарах про потрібні ласки для себе та близьких.