Чим є Великий Піст для мене?

6 березня, в Попільну Середу, розпочався Великий Піст. В цей день Св. Меси в нашому храмі були звершені о 8.00, 18.00 і 19.30 год. Під час кожної Євхаристії священики посипали вірним голови попелом, закликаючи до навернення і віри в Євангеліє. Посипання голови попелом в перший день посту є символічним жестом, який має на меті схилити серце людини до замислення над собою, через що середа й називається „попільною”.

Піст триватиме понад сорок днів і завершиться Урочистістю Воскресіння Христового. Це особливий час, даний Церквою для того, щоб роздумувати над стражданнями і смертю Ісуса, каятися над гріхами, задуматися над власним життям. В цьому нам може допомогти участь в покутних богослужіннях: Хресній Дорозі і “Гірких Жалях”, а також в реколекціях, які розпочнуться в нашому храмі 17 березня.

Слід пам’ятати під час Великого Посту про Таїнство Сповіді, тому що кожен християнин має обов’язок прийняти Св. Причастя хоча б один раз впродовж року, у Великодній Період, попередньо посповідавшись, – цього нас навчає Церква.

Чим є Великий Піст для мене?