Triduum Sacrum

В днях від 29 по 31 квітня Католицька Церква переживала Пасхальне Тридення. В цей час у храмі св. Антонія згромадилося багато вірян, які прийшли для того, щоб задуматися над значенням страждань, смерті та воскресіння Ісуса Христа.

У Великий Четвер, в день, коли згадуємо встановлення Ісусом Євхаристії та священства, Меса Вечері Господньої розпочалася о 19.00 год. Очолив Євхаристію о. Станіслав Пенкала. Співслужили Месу о. Станіслав Кава, делегат провінціала Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні, о. Павло Одуй, настоятель парафії і о. Славомир Бистрий.

На початку Меси діти та представники різних спільнот, які діють при парафії, подякували отцям за їхнє служіння та труд.

У слові, скерованому до вірних, о. Станіслав Пенкала і о. Станіслав Кава прагнули донести значення Таїнства Євхаристії та його роль у житті людини. О. Станіслав Пенкала звернув увагу на те, що Ісус, будучи присутнім у євхаристійному хлібі та вині, є беззахисним і довіряє себе людині, адже хліб можна розсипати, а вино – розлити. О. Станіслав Кава наголосив на тому, що участь в Євхаристії має спонукати християнина до ще більшої любові до ближнього.

Після проповіді головний служитель Літургії вмив ноги 12 чоловікам на спомин події, коли Христос, перед тим як спожити в Горниці Тайну Вечерю, вмив ноги своїм апостолам.

Завершилась Меса Вечері Господньої перенесенням Пресвятих Дарів до темниці.

Впродовж п’ятниці представники різних душпастирських спільнот  і парафіяни адорували Ісуса у темниці.

О 19.00 год. розпочалася Літургія Страстей Господніх, яку очолив о. Славомир Бистрий та співслужили всі отці, які здійснюють пастирську послугу в храмі.

На початку Літургії головний служитель лежав долілиць хрестом на знак адорування та покаяння.

Далі мала місце Літургія Слова, під час якої були заспівані Страсті Господні. Виконали їх о. Павло, с. Едита і п. Едвард Куц, органісти, та наші парафіяни.

У слові, скерованому до вірних, о. Славомир і о. Павло розважали над значенням страждань і хреста в житті людини.

Після того богопосвячені особи та вірні вшанували хрест, процесійно підходячи до нього.

Завершилась Літургія Великої П’ятниці перенесенням Пресвятих Дарів до Гробу Господнього. Храм був відчинений до півночі. Вірні мали змогу адорувати Ісуса, виставленого у Пресвятих Дарах. Також протягом цілого вечора була можливість приступити до сповіді.

У Велику Суботу о 20.00 год. розпочалась Літургія Пасхальної Вігілії, яку очолив о. Павло.

Спершу відбулася церемонія освячення вогню назовні храму та запалення свічки, яка називається пасхал.

Наступною частиною Літургії була Літургія Слова. Вірні з україномовної, польськомовної та російськомовної спільнот зачитували читання та співали псалми. Слово до вірних скерували о. Павло і о. Станіслав Пенкала.

Далі мала місце Хрестильна Літургія, під час якої вірні, згадуючи власне хрещення, відреклись від зла та визнали віру в Бога.

Завершилась Літургія Великої Суботи Літургією Євхаристії.

Також і в суботу священики сповідали впродовж цілого дня, тому бажаючі приступити до Таїнства Сповіді мали змогу це зробити, щоб в повноті пережити урочистість Воскресіння Христового.