Адвентові реколекції

1 грудня у Римо-католицькій Церкві розпочався Адвент, а враз із ним – новий літургійний рік. Триватиме Адвент близько чотирьох тижнів і завершиться у надвечір’я Різдва Христового.

У першу Неділю Адвенту, а є їх аж чотири, у храмі св. Антонія розпочалися реколекції. Проводив їх о. Якуб Гонцяж, домініканець.

Тривали реколекції три дні.

Перший день реколекційних наук був присвячений молитві прослави. О. Якуб говорив про те, наскільки важливим у житті людини є прославлення Бога під час молитви і пояснив, як така молитва допомагає відкритися на Божу благодать.

Наступного дня отець-реколекціоність говорив про подяку, пояснюючи наскільки важливою є вона у повсякденному житті кожного з нас, а також заохотив пам’ятати про вдячність Богові та людям.

В останній день реколекційних наук о. Якуб затримався на значенні благословення. Говорив про те, що Бог бажає кожній людині добра, хоче, щоб людина була щасливою, і тому говорить до нас добрі слова – слова благословення. І пояснив, що також і людина може благословляти іншу людину через добрі слова: слова любові, доброти, прихильності, адже: „Ми говоримо, а Бог – діє”.

Також щодня отець-реколекціоніст давав домашні завдання, серед яких була молитва прославлення Бога чи молитва за людей, які нас люблять і які нас ненавидять. Хто виконав ці домашні роботи, – залишиться таємницею. Проте варто пам’ятати не лише під час Адвенту, але і на щодень, про три слова, які залишив нам о. Якуб: прославлення, вдячність і благословення.