„Домашня Церква” – формація католицьких подружжів

У сучасному світі Христова Церква є місцем, відкритим для кожної людини. Церква є тим місцем, в якому, разом із богопосвяченими особами, важливу роль відіграють вірні: діти, молодь, люди дорослі та старші, адже всі є „одним Тілом Христовим”.

Важливе значення в Церкві відіграють подружжя. Чоловік і жінка, приступаючи до Таїнства Подружжя та, обіцяючи собі перебувати у подружньому зв’язку в здоров’ї чи хворобі, за будь-яких обставин, до кінця життя, та присягаючи взаємну любов і вірність, починають, разом із Богом, творити сім’ю, яка в свою чергу відіграє важливу роль у суспільстві.

Проте кожній сім’ї, як і кожній людині окремо, є потрібною духовна підтримка. Саме тому в католицькій Церкві почали створюватися і діяти спільноти „Домашньої Церкви”, які належать до Руху „Світло-Життя”, заснованого о. Франциском Бляхніцьким.

„Домашня Церква” є світським рухом для подружніх пар, який був утворений в 1973 р. В Україні до Руху „Світло-Життя” належить кілька сотень подружжів, які творять кількадесят кіл „Домашньої Церкви”.
Спільноти „Домашньої Церкви” діють при парафіях. На зустрічах, які відбуваються 1 раз на місяць, сім’ї діляться власним досвідом і особистими пережиттями, роздумують над Словом Божим, беруть участь у тренингах і реколекціях.

Промовистим прикладом є свідоцтво людей, які належать до цього руху. Тому в неділю, після Св. Мес о 12.00 і 15.00 год., подружня пара з Житомира, яка належить до однієї з таких спільнот вже 8 років, завітала до нашої парафії, щоб поділитися власним життєвим досвідом.

Анна та Павло Харкевич розповіли, як будучи вже подружжям, зустріли живого Бога, і що допомогла їм в цьому спільнота „Домашньої Церкви”. Також поділилися тим досвідом і дарами, які відкрили для себе, будучи в спільноті.

Першим – це те, ким є насправді жива Церква, а є нею, зі слів п. Павла, всі християни, це він з дружиною та дітьми, які збираються разом на молитві, щоб прославити Бога, а одним із найкращих способів є спільна участь в Євхаристії.

Наступним, чим поділився п. Павло – це відносини з дружиною. Він розповів, наскільки важливо розуміти слова подружньої присяги, яку кожен складає під час Таїнства Подружжя, і що ці слова необхідно насправді втілювати в життя.

Під кінець свідоцтва п. Павло розповів про те, як він особисто знайшов у своєму житті живого Бога і зустрічає Його щодня. І допомагають йому в цьому християнські родини, які належать до „Домашньої Церкви”, які живуть живою вірою: їхня підтримка, їхні пережиття, моменти їхніх труднощів, через що розумієш, що не варто здаватися.

До свідчення чоловіка п. Анна додала, що спільнота „Домашньої Церкви” не оберігає від проблем, але вона підтримує та допомагає подолати всі труднощі, дає можливість поділитися радощами та негараздами, і заохотила поважати свого чоловіка чи свою дружину як особистість.

Разом із ними приїхав о. Назар Білик.

Усім охочим нагадуємо, що поки відбуваються євангелізаційні зустрічі, ще є можливість долучитися до цієї спільноти. Маємо надію, що знайдеться відповідна кількість подружжів у парафії, щоби могло утворитися коло „Домашньої Церкви”.