Парафіяльний хор

«Люди, навчіться співати і танцювати,
бо Ангели на Небі не будуть знати, що з Вами зробити»
св. Августин

Перші оголошення про створення хору в нашаму душпастирстві були зроблені у жовтні 2014 року. Ініціатором заснування хору були отці францисканці, його опікуном став отець Павло Одуй. Він також зайнямався пошуками диригента. Ним стала Галина Юхимець студентка вже тепер четвертого курсу Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка диригентського факультету кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування.

Перші репетиції і прослуховування почались вже у листопаді. Кількість бажаючих славити Бога співом спочатку була велика, але склад хору весь час змінювався. Люди відходили і приходили нові. Когось змушували сімейні обставини покинути спів, хтось зрозумів, що для співу потрібне не тільки велике бажання, але й терпеливість і працьовитість, щоб витримувати часом монотонні репетиції. Проте завжди підтримував і підбадьорював хористів і керівника опікун новоствореного колективу о. Павло. Він був першим слухачем і одночасно критиком наших співочих спроб. Йому навіть вдалось віднайти для нас пісні для римо-католицької Месси українською мовою, а це не така легка справа, бо переважно музичні матеріали до оздоби Святої Літургії є польською мовою.

Репетиції відбувались двічі на тиждень по дві години, але вимогливість керівника хору і життєві обставини все відкладали перший виступ хору. Наш спів ніяк не задовольняв вимогливого диригента.

Лише перед Великоднем було вирішено, що хор може вже показати нашим парафіянам, чого навчився. Репетиції стали ще інтенсивніші. Адже спів для Бога має не тільки йти від щирого серця, але й милувати слухача, має нести віру і красу віри, а це не так легко виконати. Власне через пісню, яка складається з музики і слова, можна виразити дуже багато. Музика передає і створює настрій різними засобами: мелодією, гармонією, ритмом… Слово ж несе в собі зміст нашої віри, те, як ми її переживаємо і розуміємо.

5 квітня 2015 року на свято Воскресіння Господнього наш хор вперше зазвучав у храмі під час Святої Літургії. Хвилювались ми надзвичайно, адже такого досвіду співу багато хто з учасників хору ще не мав. Потім у нас ще були співи і на інших Мессах , але перший виступ, як завжди, незабутній і особливий.

Зараз склад хору невеликий (11 осіб), та все ж наш хор чотириголосий.

У репертуарі ми маємо ще небагато пісень, але в планах керівника колективу є не тільки прикрашати співом Службу Божу, але й брати участь у фестивалях і конкурсах сакральної музики.

Колективний спів об’єднує. У цьому переконані всі учасники нашого хору. На таких репетиціях можуть зблизитись люди різних професій і зацікавлень, бо центром співу є віра, а вона об’єднує. Крім того, час співу – це дуже хороший час для відпочинку від монотонності нашого буденного життя, час, який ми можемо подарувати Богу і з усією відданістю поринути у світ краси.

І не забувайте, що «той хто співає, двічі молиться», як казав святий Августин. Якщо хтось поділяє цю думку і відчуває, що хоче до нас долучитись, хай не вагається і приходить «молитись співаючи і молячись співати», як намагаємось робити ми, втілюючи в життя слова святого Августина.

«Якщо хтось любить, то він співає»

св. Августин