Францисканський Орден Світських

На початку 20 століття при костелі св. Антонія у Львові була заснована Отцями Францисканцями Спільнота Світських Третього Францисканського Ордену, яку ще називають Спільнотою Терціаріїв.

До початку війни 1939 р. спільнота існувала легально. Її опікунами були Отці Францисканці (Перший Орден). Документів францисканської спільноти після війни у архівах не залишилося. Проте спільнота функціонувала і діяла в укритті.

З настанням незалежності, у 1992 р., на прохання Отців Францисканців, працюючих у костелі св. Антонія, Старша Польської Народної Спільноти, відповідальна за спільноти, які знаходяться на Східній території Європи, відновила спільноти Терціаріїв. Згідно з новими правовими документами, спільнота Терціаріїв стала називатися спільнотою Францисканського Ордену Світських (ФОС).

Францисканський Орден Світських поділяється на спільноти різних рівнів: місцеві, регіональні, народні та міжнародні. Ці спільноти різних рівнів є зі собою пов’язані і взаємно підпорядковані, згідно з Нормами Конституції, Уставу. Францисканська родина об’єднує світських людей, які відчувають покликання, щоби піти за Христом слідами св. Франциска, із богопосвяченими особами та священиками. Нашим обов’язком є прагнення до досконалої любові у своєму світському стані.

У цілому світі нараховується близько 500 тис. світських Францисканців, серед яких є також і наша спільнота. Настоятелька спільноти є першою відповідальною за спільноту перед Богом, Церквою, Радою спільноти та перед сестрами і братами. До Ради спільноти входять: настоятелька, заступник настоятельки, наставниця, скарбник, секретар.

Збори відбуваються регулярно один раз на місяць (друга субота місяця). Обов’язковою є Свята Меса, конференція, молитва бревіарієм, розмови на різні теми.

Зустрічі також відбуваються щонеділі після Меси о 9 год.

У 2008 р. відбулося відновлення вічних обітів для усіх членів спільноти. Протягом останніх років члени спільноти брали участь у Хресних Дорогах вулицями Львова, святкуванні 800-річчя Уставу Францисканського Ордену Світських, молитві про мир на світі, а особливо в Україні, процесіях під час Урочистості Божого Тіла, нічному чуванні під час Великого Посту, процесіях з реліквіями бл. Йоана з Дуклі і св. Якова Стрепи до Катедри, допомагали у приготуванні парафіяльного відпусту.

Спільнота нараховує 25 осіб.