Катехизація дітей

Найкращим часом нашого земного паломництва є той, коли ми здобуваємо освіту та коли у нас з’являється життєвий досвід, яким ми з радістю ділимося з нашими ближніми. Основним обов’язком сестер серцянок є навчання дітей та молоді при парафіях, школах тощо.

При парафії св. Антонія у Львові, як і в більшості парафій Римо-Католицької Церкви, проводяться уроки релігії, на яких діти пізнають Бога, правди віри та навчаються любити один одного і бути добрими до людей. Також проводиться навчання для дошкільнят, де малюки вивчають коротенькі пісеньки прослави з рухами, основні молитви та історії зі Святого Писання.

kids-praying-pic

 

До Першого Причастя в нашій парафії діти готуються два роки. Основним критерієм того, що дитина готова прийняти Ісуса під видом хліба, є певний ступінь свідомості. Дитина розуміє, що Євхаристія – це не звичайний хліб білого кольору, а що в ньому перебуває Ісус. Вона вірить в це і приймає Таїнство з належною шаною. Від дітей не вимагається повне знання правд віри, але катехізисом та основними принципами вчення Католицької Церкви вони повинні володіти.

Сестри Серцянки (Дочки Серця Марії) ведуть катехези для дітей віком від 4 до 14 років. У програмі для старших діток передбачається глибше вивчення Святого Письма, історії Церкви, детальніше пізнання Таїнств, Служби Божої, традиції Церкви тощо.

Після закінчення навчального катехетичного року діти із сестрою Іриною та духовним опікуном отцем Петром виїжджають на літній відпочинок, який триває від 5 до 10 днів. Більшість часу вони перебувають на свіжому повітрі, грають в рухливі та інтелектуальні ігри. Також не занедбується і духовний розвиток: ранкова та вечірня молитва, Служба Божа, катехитичні зустрічі, де в менш офіційній формі проходять розмови на різні християнські теми. Це прекрасний час, коли усі можуть більше пізнати один одного.

Формування свідомої людини відбувається на кожному етапі нашого життя, тому і катехези проводяться для всіх дітей, не зважаючи на їхній вік. Підлітки, яким виповнилося 14 років, переходять в молодіжні групи, де ними опікуються отці францисканці.