OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocna
17 maja 2026 roku

1. W tym tygodniu w naszym kościele:
– We środę (20.05) o godz. 8.00 Msza św. w intencji dobrodziejów klasztoru.
– W piątek (22.05) o godz. 8.00 Msza św. wspólna za zmarłych.

2. Kalendarz liturgiczny:
W poniedziałek (18.05) wspomnienie św. Feliksa z Kantalicjo, zakonnika.
– We czwartek (20.05) wspomnienie św. Bernarda ze Sieny, kapłana.
– Następna niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Inne ogłoszenia:
– W związku z ogłoszonym w Ukrainie rokiem Najświętszego Serca Pana Jezusa trwa peregrynacja obrazu Serca Bożego w naszej parafii. Każda rodzina, wspólnota czy osoba samotna mogą zabrać ten poświecony obraz do swojego domu na czas jednego tygodnia. Zapisy w zakrystii. Obraz zabieramy w niedzielę, a przynosimy w sobotę.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30; w czwartek i sobotę po Mszy św. porannej o godz. 8.00; w niedzielę po Mszach św. o godz. 12.00 i 15.00.
– Zachęcamy wszystkich do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej co jest obowiązkiem każdego katolika.
Dziś dzień imienin s. Paschalisy (naszej zakrystianki); natomiast w piątek (22.05) dzień imienin obchodzi s. Helena (nasza organistka i katechetka). Dziękując Bogu za ich posługę w naszym kościele i parafii prośmy o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w ich życiu.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan błogosławi obdarzając pokojem i dobrem Radosnej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Bracia Franciszkanie