Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwii Chrystusa
7 czerwca 2026 roku
Dziś przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwii Chrystusa (Boże Ciało). Szczególny dzień wdzięczności za dar Najświętszego Sakramentu. Procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy wokół kościoła po Mszach o 12.00 i 15.00 (wierni, którzy wezmą udział w procesji mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami)
1. W tym tygodniu w naszym kościele:
– W piątek (12.06) o godz. 18.00 Msza św. wspólna za zmarłych.
2. Kalendarz liturgiczny:
– We czwartek (11.06) wspomnienie św. Barnaby apostała.
– W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Siostry Służebnice Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
– W sobotę 13 czerwca uroczystość św. Antoniego Padewskiego – odpust parafialny. Porządek Mszy św.: godz. 8.00 (pl) w kościele; godz. 12.00 (pl) i 18.00 (ua).
Mszą św. o 12.00 i 18.00 sprawowanym w skwerze za kościołem będzie przewodniczył bp Aleksander Jazłowiecki z Kijowa. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. Od godz. 16.00 modlitewne spotkanie z s. Lidżi. Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św.
3. Inne ogłoszenia:
– W związku z ogłoszonym w Ukrainie rokiem Najświętszego Serca Pana Jezusa trwa peregrynacja obrazu Serca Bożego w naszej parafii. Każda rodzina, wspólnota czy osoba samotna mogą zabrać ten poświecony obraz do swojego domu na czas jednego tygodnia. Zapisy w zakrystii. Obraz zabieramy w niedzielę, a przynosimy w sobotę.
– 13 czerwca dzień imienin s. Antonilli, która posługuje w naszej parafii jako katechetka. Jest to również dzień patronalnego święta posługujących w naszym kościele Sióstr Córek Najczystszego Serca NMP. Dziękując za ich ofiarną posługę prośmy o potrzebne dla nich łaski i dary.
– Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele są odprawiane: w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30; w czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. porannej o godz. 8.00; w niedzielę po Mszach św. o godz. 12.00 i 15.00.
Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i klasztoru.
Niech wstawiennictwo św. Antoniego wyprasza wszelkich potrzebnych łask
Bracia Franciszkanie